Frezowanie i cięcie laserem

Dibond

Dibond, czyli wielowarstwowa płyta aluminiowa, jest bardzo uniwersalnym materiałem. Znajduje swoje zastosowanie zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów budowlanych. Wrocław należy do miast, w których wyraźnie widać zwiększone zapotrzebowanie na tego typu materiały. A wraz za tym idzie konieczność profesjonalnej obróbki.

Frezowanie dibondu umożliwia wytworzenie elementów o niemal dowolnym kształcie oraz wielkości. W naszej pracy korzystamy z precyzyjnych narzędzi, z których pomocą jesteśmy w stanie zrealizować każdy projekt. Z przygotowanych w wyniku frezowania dibondu elementów można wykonać wiele skomplikowanych konstrukcji: od paneli ozdobnych, przez kasetony i ekspozytory, aż po stoiska handlowe czy wyposażenie sklepów. W celu uzyskania jak najlepszych efektów dodatkowych stosujemy oprócz maszyny frezującej narzędzia przeznaczone do cięcia laserem.

Sklejka

Ze sklejki tworzy się m.in. ścianki działowe, meble, balustrady, sufity podwieszanie elementy dekoracyjne, ozdoby i wiele innych. Materiał wyróżnia się ciekawą estetyką oraz wytrzymałością na rozciąganie czy wyginanie.

Zajmujemy się fachową obróbką tego materiału kompozytowego. Frezowanie sklejki przy użyciu precyzyjnych narzędzi pozwala zaoszczędzić dużą ilość surowca, co przekłada się na zmniejszony koszt realizacji projektu. Możemy stworzyć elementy w małym oraz dużym formacie. Posiadamy w kwestii frezowania sklejki doświadczenie, które wpływa na wysoką jakość wykonania. Oprócz wycinania elementów na sklejce możemy również grawerować bardzo precyzyjne wzory, oznaczenia itp.

Mdf

Pod skrótem MDF kryje się płyta pilśniowa, czyli płyta drewnopodobna o średniej gęstości. Wykorzystuje się ją przede wszystkim do produkcji mebli. Materiał ten cieszy się dużą popularnością ze względu na walory estetyczne, niski koszt zakupu oraz znakomitą izolację akustyczną. MDF można w związku z tym przeznaczyć również na osłony, okładziny, panele sufitowe, listwy wykończeniowe itp.

Frezowanie MDF można – w przeciwieństwie do podobnych płycie pilśniowej surowców – przeprowadzić naprawdę głęboko. Wystarczy wykorzystać do tego nowoczesne narzędzia oraz posiadać odpowiednią wiedzę. Nasza firma z łatwością spełnia powyższe wymagania. 

PCV

Tworzywa sztuczne można spotkać na każdym kroku. Kształt nadaje się im w drodze odpowiednio przeprowadzonej obróbki skrawaniem. Frezowanie PCV w naszym wykonaniu dotyczy zarówno materiału twardego, jak i spienionego. Mamy do tego odpowiednie przygotowanie. Zajmiemy się formowaniem krawędzi elementów, wierceniem otworów przelotowych, nacinaniem gwintów, wycinaniem elementów o dowolnym kształcie i wszystkimi innymi czynnościami związanymi z profesjonalnym cięciem.

Wykonane w ten sposób elementy mają szerokie zastosowanie, zwłaszcza w przemyśle oraz budownictwie. PCV jest także mocno rozpowszechnionym materiałem w reklamie. Możemy wykonywać boki liter świetlnych, frezować plecy do kasetonów i wiele innych.

Pleksi

Cechami charakterystycznymi pleksi są: bezbarwność, przezroczystość oraz prostota obróbki. Trzeba jednak uważać, aby nie przegrzać materiału podczas pracy, ponieważ może dojść do stopienia. Dlatego w tym celu najlepiej sprawdza się cięcie laserem, tego typu obróbka daje najlepsze efekty. Estetyczne elementy wykonane z pleksi można zobaczyć w całym Wrocławiu pod postacią zadaszeń, świetlików, drobnych przedmiotów użytkowych, wyposażeniu biur i wielu innych.

Frezowanie pleksi jest w związku z tym jedną z najpopularniejszych usług tego typu. Z przyjemnością podejmiemy się realizacji projektów z tego materiału.

Pleksi występuje również szerokiej palecie kolorystycznej, w jej przypadku możemy wykonać na laserze bardzo precyzyjne elementy i zdobienia. Wykorzystujemy ją również do małych literek w kasetonach świetlnych, tablicach i tabliczkach, do łączenia z innymi materiałami, dzięki temu możemy uzyskać bardzo ciekawy efekt 3D! Fantastyczne efekty uzyskujemy dzięki bardzo precyzyjnej obróbce pleksi laserem: od skomplikowanego logo klienta, poprzez świetlne elementy na dużych kasetonach i ażurowych podświetlanych elementach ozdobnych. W tym przypadku również ogranicza nas tylko wyobraźnia.